Brikety Biomac

Dřevěné brikety

Ekopaliva BIOMAC se vyrábí z čisté biomasy a to z pilin, hoblin nebo oprané kůry bez použití pojiv a příměsí.Při jejich spalování vzniká malé množství kouře bez škodlivých plynů. Popel z těchto dřevěných briket je díky obsahu draslíku vhodný jako hnojivo na zahrádky. Mezi další výhody patří vysoká výhřevnost, dlouhá doba hoření, praktická balení nenáročné na prostor, čistota při manipulaci a další.
Dřevěné brikety se hodí do krbů, kamen i kotlů.

RUF

Surovina

Čisté hobliny a piliny z měkkého smrkového dřeva bez pojiv a příměsí.

Popis

Brikety ve tvaru kvádru jsou charakteristické světlou barvou měkkého dřeva, vysokým slisováním, hranatým tvarem a velmi nízkou popelnatostí.

Technické parametry

Rozměr: 15x7x9 cm
Výhřevnost: Min. 16,5 MJ/kg
Popelnatost: Max. 0,3 %

Použití

Pro celodenní intenzivní spalování v krbech, kachlových kamnech a jiných topných zařízeních. Ideální pro velmi malá topeniště. Při hoření nezvětšují objem.
Skladovat v suchu! Při správném skladování v suchu vydrží rikety mnoho let.

Balení

PE balíček: 10 kg
Paleta: 960 kg/96 balíčků

Ruf hard

Surovina

Čisté hobliny a piliny z tvrdého dřeva (buk, dub) bez pojiv a příměsí.

Popis

Brikety ve tvaru kvádru jsou charakteristické tmavou barvou tvrdého dřeva, vysokým slisováním, hranatým tvarem a nízkou popelnatostí.

Technické parametry

Rozměr: 15x7x9 cm
Výhřevnost: Min. 16,5 MJ/kg
Popelnatost: Max. 0,5 %

Použití

Pro celodenní intenzivní spalování v krbech, kachlových kamnech a jiných topných zařízeních. Ideální pro velmi malá topeniště. Při hoření nezvětšují objem.
Skladovat v suchu! Při správném skladování v suchu vydrží rikety mnoho let.

Balení

PE balíček: 10 kg
Paleta: 960 kg/96 balíčků

ENERGO TOP

Surovina

Čisté suché smrkové hobliny bez kůry a pojiv.

Popis

Válcové brikety jsou charakteristické světlou barvou měkkého dřeva. Jako jediné v ČR obsahují 100 % čisté suché smrkové hobliny. Brikety s nejdelší dobou hoření a žhnutí, vysokou výhřevností, plným průřezem, vysokým stupněm slisování a velmi nízkou popelnatostí. Brikety jsou vyrobeny na vlastní briketovací technologii BIOMAC.

Technické parametry

Rozměr: 90 mm
Výhřevnost: Min. 17,6 MJ/kg
Popelnatost: Max. 0,28 %

Použití

Pro celodenní vytápění a udržení stabilní pokojové teploty (plné brikety hoří déle). Vhodné pro krby a kachlová kamna, která jsou citlivá na obsah popela.
Tyto brikety se vůbec nerozpínají z důvodu použití vysokého tlaku a teploty při slisování. Skladovat v suchu! Při správném skladování v suchu vydrží brikety mnoho let.

Balení

PE balíček: 10 kg
Paleta: 1040 kg/104 balíčků

ENERGO HARD MARKET

Surovina:

Čisté katrové (řezané) piliny a třísky z tvrdého dřeva (buk dub) nebo směsi různých dřev. Mohou obsahovat příměs kůry.

Popis:

Válcové brikety jsou charakteristické šedou barvou, vysokým stupněm slisování, vyšší popelnatostí a delší dobou hoření a žhnutí. Brikety jsou vyrobeny na vlastní briketovací technologii BIOMAC.

Použití:

Pro celodenní vytápění a udržení stabilní pokojové teploty (plné brikety hoří déle). Vhodné především pro starší a méně účinné kotle.  
Topeniště naplnit max. do poloviny (při hoření zvětšují objem). Skladovat v suchu! Při správném skladování v suchu vydrží brikety mnoho let.

Balení:

Brikety jsou baleny v PE balíčcích o hmotnosti 10 kg.
Hmotnost palety 1.000 kg = 100 balíčků na paletě.
Používáme palety těchto rozměrů: 120 x 80; 120 x 100 a 110 x 90 cm.

EXTRA LONG NOČNí

Surovina

Výlučně čistá, vodou propraná stromová kůra.

Popis

Jde o nejdéle hořící brikety tzv. noční. Válcové brikety jsou charakteristické tmavě hnědou až černou barvou stromové kůry s nejvyšším možným slisováním, které ve srovnání s dřevěnými briketami hoří a žhnou dvakrát déle. Doba hoření až 10 hodin!
Brikety jsou vyrobeny na vlastní briketovací technologii BIOMAC.

Technické parametry

Rozměr: 90 mm
Výhřevnost: Min. 18,4 Mj/kg
Popelnatost: Max. 3,7 %

Použití

Pro všechna topná zařízení včetně krbů a kamen, kde je vyžadována, díky delší době hoření a žhnutí, konstatní pokojová teplota.
Topeniště naplnit max. do poloviny (při hoření zvětšují objem). Skladovat v suchu! Při správném skladování v suchu vydrží brikety mnoho let.

Balení

PE balíček: 10 kg
Paleta: 1000 kg/100 balíčků

Dřevěné pelety

Ekopaliva BIOMAC se vyrábí z čisté biomasy a to z pilin, hoblin bez použití pojiv a příměsí. Při jejich spalování vzniká malé množství kouře bez škodlivých plynů. Popel z těchto dřevěných pelet je díky obsahu draslíku vhodný jako hnojivo na zahrádky. Mezi další výhody patří vysoká výhřevnost, dlouhá doba hoření, praktická balení nenáročné na prostor, čistota při manipulaci a další.
Dřevěné pelety jsou vhodné do kamen či kotlů.

CLASSIC A1

Surovina

Čisté vysušené smrkové piliny bez kůry a pojiv.  

Popis

Pelety o průměru 6 mm a délky přibližně 5 - 40 mm. Mají typickou světle šedou barvu měkkého dřeva, která je způsobena procesem sušení. Dále mají vysokou výhřevnost, nízkou popelnatost a vysokou sypnou hmotnost (hustotu), která prodlužuje dobu spalování. Jsou vyrobeny na vlastní peletovací technologii BIOMAC.

Technické parametry

Průměr: 6 mm
Sypná hmotnost: 600-750 kg/m3
Výhřevnost: Min. 16,8 MJ/kg
Popelnatost: Max. 0,5 %
Obsah vody: Max 10 kg
Mechanická odolnost: Min. 99 %
Certifikace: ENplus A1 CZ007

Použití

Pelety jsou vhodné pro všechny typy kamen, kotlů a krbů na dřevěné pelety i pro automatické kotle na uhlí. Tato zařízení nemusí mít mechanické čištění hořáku.

Balení

PE balíček: 15 Kg
Paleta: 70 sáčků/1050kg
BigBag: 1000 kg
Volně ložené: foukané cisternou

Podpalovací sortiment


Podpalovače a podpalovací třísky jsou ideální jak pro letní grilování, tak zimní pohodu u krbu. Snadno se používají. Rozpálit gril, zatopit v kamnech nebo v krbu je s nimi hračka.

PODPALOVACí TŘíSKY TOP

Surovina

Suché smrkové, borovicové a modřínové třísky balené v PE sáčku.

Popis

Naštípané dřevěné třísky o délce cca 13 až 15 cm, o průměru max. 20 x 20 mm. Velmi nízká vlhkost do 10 % umožňuje rychlé roztopení ve všech typech kamen, krbů a kotlů.

Použití

Praktické zapalovače (rozněcovače) z dřevěných třísek určené k zatopení ve všech typech topenišť a topidel. Skladovat v suchu!

Balení

PE balíček: 6 kg
Paleta: 60 sáčků

PODPALOVAČ

Surovina

Dřevo, parafín, přírodní pryskyřice.

Popis

Podpalovač z přírodního materiálu. Bez zápachu, nemá žádný vliv na chuť masa nebo uzenin.

Použití

Ideální ke grilování, pro použití v krbech, kamnech a saunách. Podpalovač zapálit a vložit mezi dřevěné nebo uhelné kousky. Spotřeba k roztopení 1 kus. Doba hoření cca 6-8 minut.

Balení

Balení: 40 kusů

Grilovací sortiment


Ideální k letnímu grilování je použití grilovacích briket či grilovacího dřevěného uhlí. Grilovací brikety vám chytnou rychle a bez problému, ale také rychleji dohoří, narozdíl od dřevěného uhlí, které drží dlouho, ale při zapalování si žádá více vaší trpělivosti.

GRILOVACÍ DŘEVĚNÉ UHLÍ

Surovina

Karbonizované bukové dřevo.

Popis

Kvalitní dřevěné uhlí z bukového dřeva zaručuje dlouhou dobu grilování, stabilní a rovnoměrnou teplotu na celé ploše grilu. Pratické 2,5kg nebo 10kg balení.

Použití

Pro přípravu všech grilovaných pokrmů - všech druhů masa, ryb, sýrů, zeleniny atd.

Balení

Papírový sáček: 2,5 Kg
Papírový sáček: 10 Kg