Folie, střechy

Střechy

Pro správný návrh střechy je důležitým faktorem nadmořská výška, orientace na světovou stranu a nosná konstrukce. Mezi nejpoužívanější tvary patří střecha sedlová, sedlová s valbou, plochá a pultová. Střecha díky svému tvaru a široké nabídce barev je velmi významným architektonickým prvkem celého domu. Musí odolávat působení deště, sněhu, větru i slunečního záření. Významným faktorem, který ovlivňuje volbu druhu střešní krytiny je sklon střechy. Střešní krytiny se obecně dělí na lehké (plechové šablony, asfaltové šindele a vláknocementové prvky) a těžké.

PÁLENÁ KRYTINA

Odebíráme od těchto výrobců - Tondach

Pálená krytina zaručuje střeše a celému domu dlouhověkost díky užitným vlastnostem. Velmi oblíbené jsou například velkoformátové a posuvné tašky. Hlavní výhoda posuvných tašek spočívá v tom, že mají vůli v krycí délce. Při pokládce není mnohdy třeba měnit původní laťování. Tento typ tašek je tedy ideální pro rekonstrukce. Velkoformátové tašky zase šetří náklady, protože umožňují rychlejší a efektivnější pokládku. Nabízí se samozřejmě i tašky, které v sobě kombinují obě tyto vlastnosti.

BETONOVÁ KRYTINA

Odebíráme od těchto výrobců – KM BETA, BRAMAC

Mezi hlavní výhody betonových tašek patří odolnost, tvarová stálost, kvalita povrchové úpravy, minimální nasákavost a pevnost betonové střešní krytiny.

ŠINDELE

Odebíráme od těchto výrobců – Velbit

Asfaltové střešní šindele jsou určené pro vytváření skládaných krytin šikmých střech se sklonem 12° a více. Vyznačují se příznivou cenou, dlouhou životností, jednoduchou a rychlou pokládkou. Jedná se o bezúdržbovou krytinu s ochranou proti UV záření a ztrátám barevnosti.

PLECHOVÁ KRYTINA

Odebíráme od těchto výrobců – BLACHOTRAPEZ, ONDULINE

Plechová krytina patří mezi nejčastěji používané střešní krytiny na rodinných domech a veřejných budovách. Výhodou plechové střešní krytiny je její nízká hmotnost. Lehká krytina nezatěžuje krov a nenarušuje konstrukci celé budovy.

Kontaktní podstřešní folie

Třívrstvá voděodolná membrána, která slouží jako pojistná hydroizolace pod střešní krytinu. Pokládá se přímo na krokve, je možné použít použít přímo na plné bednění nebo tepelnou izolaci.
Prodáváme tyto folie:
MASTERMAX 3 CLASSIC – 135g/m2
MASTERMAX 3 TOP – 155g/m2
MASTERMAX 3 EXTRA – 175g/m2
MASTERMAX 3 SUPER – 195g/m2
MASTERMAX 3 HYPER – 215g/m2
MASTERMAX 3 PREMIUM – 100g/m2 - Tato folie je vhodná pod plech. Má vysokou teplotní odolnost. UV stálost 3 měsíce.

Parotěsné folie


MASTERFOL SOFT W
– Parozábrana s výstužnou mřížkou, sloužící jako ochrana proti vniknutí prachu a vlhkosti.
MASTERMAX SOFT ALU
– Parozábrana, která má za úkol odrážet sálavé teplo zpět do interiéru.

Doplňky k foliím

Větrací pásy
– zabraňuje vlétnutí ptáků, v barvě – cihlová, černá, hnědá
Střešní fixační pásky
– slouží k lepení spojů střešních folií
Hliníkové pásky
– slouží k lepení spojů ALU folií