Cihly, stropy, překlady

Pálené keramické cihly

Odebíráme od těchto výrobců:

Wienerberger, Heluz

Keramické tvárnice jsou stejně tak jako klasické cihly vyráběny z pálené hlíny. Oproti maloformátovým cihlám, které jsou plné, jsou uvnitř keramických tvárnic dutiny, které zajišťují tomuto stavebnímu materiálu skvělé tepelně-izolační vlastnosti, snižují jeho celkovou hmotnost a urychlují výstavbu.

Porobetonové cihly a VÁPENOPÍSKOVÉ CIHLY

Odebíráme od těchto výrobců:

Ytong, Porfix, KM Beta

Tvárnice jsou charakteristické svou vysokou pevností, rychlostí výstavby a nízkou cenou. Stále častěji patří k populárním zdícím prvkům a není se čemu divit. Využívají se při stavbě garáží, skladů, ale také rodinných domů či průmyslových hal. Jejich uplatnění je široké.

PLNÉ CIHLY

Odebíráme od těchto výrobců: 

Cihelna Polom

Cihly představují nejrozšířenější stavební materiál, který má výborné vlastnosti. Těmi nejdůležitější jsou dobrá pevnost, nízká hmotnost, výborná schopnost akumulace tepla, zvuková izolace, požární odolnost atd. Navíc pálené cihly nezatěžují tolik životní prostředí. Jsou totiž vyráběné z čistě přírodního materiálu, které jsou lidem tak blízké.

LÍCOVÉ CIHLY

Odebíráme od těchto výrobců:

Klinker

Jedná se o pálený výrobek z přírodních materiálů jako jsou různé druhy cihlářských hlín, písků a dalších přísad.
Jsou ideální pro realizaci projektů jako jsou fasády domů, zděné ploty, oplocení a zídky, komíny, krby, zateplovací systémy – systém odvětrávané fasády. Mají nadčasový, originální vzhled. Jsou mrazuvzdorné, s minimálními náklady na údržbu.

ŠAMOTOVÉ CIHLY

Odebíráme od těchto výrobců:

Keramika Letovice

Šamotová cihla je vyrobena z kvalitního šamotu. Je určena pro výstavbu ohnišť, nadstřešních částí komínu. Zkrátka tam, kde jsou kladeny zvýšené požadavky na teplotní odolnost. Cihly jsou odolné proti teplotním šokům a mají skvělou rozměrovou přesnost.

Stropy

Odebíráme od těchto výrobců:

Wienerberger, Heluz

Porotherm strop tvořený cihelnými vložkami MIAKO a keramobetonovými stropními nosníky vyztuženými svařovanou prostorovou výztuží je možno použít v běžném i vlhkém prostředí uzavřených objektů. 
Nespornou výhodou je rychlost a flexibilita montáže požadovaného stropu a vysoká únosnost. Nabízíme stropní panely renomovaných výrobců.

Překlady

Odebíráme od těchto výrobců:

Heluz, Wienerberger, Porfix

Stavební překlady jsou většinou nosné stavební překlady určené k tomu, aby přenášely svým umístěním nad stavební otvory sílu tlaku do okolní zdi, nosné konstrukce sloupů atd.
 
Vyrábějí se také nenosné stavební překlady, které se umisťují zejména ve vnitřních částech objektů, nad dveře a jiné otvory v příčkách, tedy nenosných konstrukcích objektů.

Stavební překlady bývají výraběny z různých materiálů jako železobetonové, keramické, pórobetonové, nebo cihelné překlady.